Combat Engineer​

W dniach 16-18 października wzięliśmy udział w Combat Engineer

DNI

Ponad

DELEGATÓW

z

członków i partnerów NATO

Combat Engineer 2018 jest wiodącym wydarzeniem, które ma na celu omówienie i prezentacje innowacyjnych możliwości inżynierii wojskowej oraz różne rozwiązania branżowe. Konferencja ta skupia wszystkich zaangażowanych w inżynierię wojskową, świadomych jak bardzo zmienne jest to środowisko.

Sukces poprzednich konferencji napędza organizowanie kolejnych edycji, a rozwój zdolności inżynierów wojskowych wynika ze skali inwestycji w obronę europejską od Unii Europejskiej i partnerów NATO. Najważniejszą agendą jest osiągnięcie swobody przy przemieszczeniu się oraz polepszenie infrastruktury operacyjnej.

Jest to największa w Europie, trwająca 3 dni impreza dedykowana inżynierii wojskowej pod przewodnictwem generała majora Roberta Talbota Rice, byłego dyrektora Departamentu Zakupów Sprzętu Zjednoczonego Królestwa. W tym roku zgromadziła ponad 200 delegatów z 24 członków i partnerów przyjaznych dla NATO. Wszystko w celu dyskutowania, planowania i rozwiązywania bieżących i przyszłych wymagań operacyjnych w Europie.  

Obrady poświęcone były różnym analizom. Nasz produkt MSC wpisywał się w wymagania operacyjne dotyczące zarówno zwiększenia mobilności do nowoczesnych operacji jak i utrzymania bezpieczeństwa energetycznego w operacjach.

MOBILNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE

Siły wojskowe muszą posiadać zdolność do swobodnego i szybkiego przemieszczania się w obszarze operacji. Mobilność jest wymaganą cechą, która pomaga skoncentrować wysiłek, szybko zaangażować lub odłączyć wroga, a nawet jest w stanie zrekompensować niższość numeryczną. MSC jako mobilne i autonomiczne urządzenie z pewnością zwiększyłby przewagę nad wrogiem zapewniając dostęp do energii, zapewniając przy tym szybkość przemieszczenia.

Siły zbrojne w celu utrzymania operacji muszą zwiększyć swoje bezpieczeństwo energetyczne w razie awarii sieci, która może być spowodowana zarówno niekorzystnymi warunkami pogodowymi jak i zamierzonymi atakami ze strony wroga. MSC zapewni dostęp do energii elektrycznej o każdej porze dnia i nocy, przechowa wytworzoną przez siebie energię oraz co najważniejsze pozyska ją z odnawialnego źródła energii jakim jest słońce. MSC może pomóc sprostać obecnym wyznaniom w zakresie bezpieczeństwa i energii.